Grupy treningowe

Grupy

Szczegółowe informacje o programie realizowanym przez uczestników zajęć w poszczególnych grupach treningowych:

Grupa początkująca

W grupie początkującej przez znaczną część zajęć zajmujemy się nauką techniki podstawowych ćwiczeń z kettlebell. Część właściwa treningu to trening ogólnorozwojowy, nastawiony na poprawę ogólnej sprawności fizycznej przez:

  • budowę siły i wytrzymałości siłowej
  • poprawę mobilności
  • spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych.

W trakcie treningów grupa pracuje głównie z pojedynczym odważnikiem, którego waga jest zwiększana wraz z poprtawą techniki i wzrostem możliwości ćwiczącego.

Grupa zaawansowana

Trening w grupie zaawansowanej prowadzony jest na podstawie technik poznanych w trakcie zajęć w grupie początkującej. Treningi grupy zaawansowanej są okresowo profilowane na wybrane cele treningowe, takie jak zwiększenie siły maksymalnej w określonych ćwiczeniach, poprawienie mobilności, poprawę wytrzymałości siłowej. W trakcie treningów wykorzystywane są odważniki o dużej wadze oraz w konfiguracjach podwójnych.

Obecnie jest to jedyna aktywna grupa prowadzona w studiu Lift Strength & Conditioning.

Grupa treningu specjalistycznego: rower / bieganie

Trening w grupie specjalistycznej opiera się w dużej mierze na ćwiczeniach z grupy początkującej (stąd możliwe jest przejście po zakończeniu szkolenia do grupy zaawansowanej), jednak główna część treningu stawia mocniejszy akcent na trening celowy, który w tym przypadku oznacza:

  • poprawę mobilności, szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz praca nad zmniejszeniem „przykurczów” mięśniowych.
  • wzmocnienie obręczy barkowej (ochrona przed kontuzjami)
  • wzmocnienie mieśni brzucha
  • wzmocnienie siły chwytu dłoni
  • zwiększenie siły, ze szczególnym uwzględnieniem siły nóg bez zwiększania masy ciała

Trening w grupie specjalistycznej jest uzupełnieniem planu treningowego dla rowerzysty lub biegacza o elementy treningu siłowego i ogólnorozwojowego, ukierunkowanego na te dyscypliny. W porównaniu do treningów w pozostałych grupach mniejszy akcent jest kładziony na aspekt wytrzymałościowy – z założenia trening cardio wykonywany jest w tym przypadku na rowerze lub w trakcie biegania we własnym zakresie, co jednak nie oznacza że będziemy układać wszystkie treningi pod drabinki 5×5.